Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

podnośnik sufitowy

Jak działa podnośnik sufitowy?

Dziś przedstawiamy Ci działanie pierwszego z oferowanych przez nas podnośników – Roomer SJest to mobilny podnośnik sufitowy, o niewielkich wymiarach 400 x 160 x 390 mm i niewielkiej wadze urządzenia – 10,9 kg, a jednocześnie dużym udźwigu, który wynosi maksymalnie 220 kg. Jest urządzeniem komfortowym, funkcjonalnym, dzięki czemu pozwala na zminimalizowanie liczby wyciągów oraz zwiększenie bezpieczeństwa. Jego montaż nie jest wymagający, nie jest konieczna nawet modyfikacja drzwi.

Działanie wyciągu sufitowego Roomer S  jest niezależne od masy ciała. Jego praca zapewnia łatwy, miękki stop/start oraz stałą prędkość. Podnoszenie i transfer osób niepełnosprawnych jest wygodny i przyjazny dzięki mobilnemu podnośnikowi sufitowemu Roomer S. Dzięki sterowaniu ręcznemu podnośnik sufitowy Roomer S osiąga najlepszą wydajność.

Podnośnik sufitowy – wyciąg wyposażony jest w dwa pasy, z których oba podłączone są do szyny w czasie transportu, umożliwiając przemieszczanie. Transfer odbywa się w ramach jednej operacji, co pozwala uniknąć niepotrzebnych obciążeń podczas podnoszenia i przenoszenia zarówno dla pacjenta i opiekuna. Wyciąg jest używany do podnoszenia i przemieszczania pacjenta m.in. z łóżka,  wózka inwalidzkiego czy też toalety lub podłogi.

Urządzenie może być również stosowane do chodzenia, rehabilitacji czy też za pomocą niektórych dodatków/akcesoriów do treningu równowagi lub pomiaru wagi.

Przed użyciem podnośnika sufitowego upewnij się, czy pas podnoszący nie jest uszkodzony. Ważne również jest to, aby urządzenie podczas pracy (podnoszenie, przenoszenia lub opuszczania) pozostawało stabilne – nie kołysało się. Nigdy nie ciągnij lub też nie naciskaj pasa podczas transferu.

Procedura przejścia pomiędzy pokojami, gdzie pacjent jest już uniesiony.

  1. Przesuń pacjenta do drzwi pomiędzy pomieszczeniami, które chcesz pokonać. Zostaw ok. 10 cm długości pasa pomiędzy urządzeniem a zaczepem. Wyciągnij drugi pas i zaczep go bezpiecznie na haku w innym pomieszczeniu lub innym systemie prowadnic.

    room-to-room-1

  2. Przestaw dźwignię w kierunku, w którym chcesz przenieść pacjenta. Sprawdzić, czy dźwignia został przestawiona poprawnie. Teraz oba pasy windy pozostają połączone.

    room-to-room_2

  3. Na pilocie naciśnij przycisk w górę i przytrzymaj go, by przesunąć osobę do innego pokoju. Transfer jest zakończony, gdy pas, na którym wcześniej odbywało się podnoszenie jest luźny.

    room-to-room_3

  4. Wypnij pas, który jest luźny i delikatnie oraz powoli przesuń go do urządzenia. Pas automatycznie zwinie się. Kontynuuj dalej jazdę wzdłuż szyny w sąsiednim pokoju lub do następnego systemu szyn.

    room-to-room_4

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz