Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Podnośniki sufitowe – cena

Redaktor

Podnośniki sufitowe w Jarosławiu woj. podkarpackim

Nie sposób pokazać Państwu naszych wszystkich realizacji, dlatego pokazujemy tylko niektóre z nich.  Poniżej zobaczą Państwo realizację systemu szyn podnośnikowych, gdzie wraz z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Priorytet VIII. : Integracja społeczna:, Działanie 8.3 ”Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. zrealizowaliśmy projekt pn. „„Mieszkanie wspierane w Jarosławiu”

 

W podnośniki sufitowe zostały wyposażone 5 pokoi, hol i łazienka. We wszystkich tych pomieszczeniach został zastosowany mieszany sytem szyn tzn. system trawersowy i pojedynczy. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość transferu osoby niepełnosprawnej po całym prawie mieszkaniu bez konieczności opuszczania jej. Stało się to możliwe dzięki naszemu podnośnikowi zwanemu Roomer S. Jego zaletą jest to, iż posiada on wbudowane dwa pasy – aktywny i dodatkowy, dzięki którym przepinanie między pomieszczeniami nie wymaga dokonywania dodatkowego zbędnego w tym przypadku działania – opuszczania osoby przenoszonej na wózek. Pozwoliło to dodatkowo na zminimalizowanie kosztów związanych z obsługą, czasem wykonywanej pracy, a dodatkowo pozwoli rehabilitantom zachować dłużej sprawność fizyczną. Bo jak wszyscy wiemy dźwiganie, podnoszenie, wiąże się z dużym wysiłkiem, a co za tym idzie obciążeniem kręgosłupa.

 

Podnośniki sufitowe – cena

Wielu z Was pewnie zadaje sobie pytanie jaki jest koszt takiej inwestycji- jaka jest cena podnośnika dla niepełnosprawnych. Jest on uzależniony od wielu czynników. Między innymi od rodzaju podnośnika jaki jest nam potrzebny? Od miejsca wykorzystania ? Czy w jednym pomieszczeniu ? Czy w kilku? Czy będziemy transportować naszego podopiecznego po całym domu, mieszkaniu? Czy zastosujemy system trawersowy system szyn? czy wystarczy nam odcinek prosty? A może z zakrętem?

Naszym zadaniem jest również pomoc w doradzeniu Państwu najlepszego rozwiązania – tak aby cena jaką Państwo zapłacą była w pełni wykorzystana. Nasze porady są darmowe i niezobowiązujące. Nasi specjaliści, którzy posiadają doskonałe przygotowanie i duże doświadczenie doradzą Państwu. Oczywiście nie zapominajmy, że podnośniki sufitowe są dofinansowywane ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych PFRON nie tylko z programu likwidacji barier architektonicznych, ale również technicznych.

Domy pomocy, szpitale, jednostki publiczne mogą ubiegać się o dodatkowe środki z Funduszy Europejskich, natomiast firmy mogą realizować inwestycje z Leasingów

 

 

 

 

Lifts4u.pl

Podnośnik sufitowy do kąpieli

Redaktor

Chciałbyś dostosować łazienkę do swoich potrzeb?

Oczywiście, to jest marzeniem każdego niepełnosprawnego. Dlatego i  Ty możesz starać się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych z programu dotyczącego likwidacji barier technicznych. Otrzymane fundusze możesz spożytkować np:. na zakup prysznica, toalety,  ale co najważniejsze również na zakup podnośnika sufitowego, który wraz z odpowiedni koszem kąpielowym, może być super rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego opiekuna. To dzięki niemu kąpiel może stać się przyjemna i to w wannie 🙂

Podnośnik sufitowy do kąpieli

Zalety podnośnika sufitowego:

  • nie zajmuje wiele miejsca,
  • pozostawia przestrzeń na podłodze wolną,
  • możesz wykorzystać go również do innych codziennych czynności tj. przesiadanie się z łóżka na wózek, czy domowej rehabilitacji,
  • pozwala skorzystać z wanny czy prysznica,

Zobacz zdjęcia z takich realizacji – podnośnik sufitowy do kąpieli.

 

 

opieka nad osobą starszą

Urządzenia pomagające w opiece – podnośniki

Redaktor

Dobrze znany jest nam aspekt starzenia się naszego społeczeństwa. Za dwadzieścia pięć lat osób starszych potrzebujących stałej opieki będzie o około 20% więcej niż obecnie. Dlatego też sama opieka nad nimi ciągle ewoluuje. Dziś oprócz zwykłej opieki możemy zapewnić tym osobom możliwości korzystania z zasobów techniki i technologi – np z wind schodowych, które pomagają w pokonywaniu schodów lub podnośników sufitowych, które pomagają w przemieszczaniu osób starszych, które wymagają stałej opieki ze względu na swoją niepełnosprawność.

Z badań wynika, iż w Polsce wciąż osobami starszymi opiekuje się rodzina, choć ciągle rośnie edukacja profesjonalnych opiekunów np:. w szkołach pomaturalnych czy wyższych. W Polsce dość popularne jest szkolenie kompetencji zawodowych również niezbędnych w pracy poza granicami kraju. Opieka nad osobą starszą po części niepełnosprawną jest trudna i polega na ciągłym wyznaczaniu sobie nowych wyzwań, tym bardziej dla osób, które robią to przez okrągły dzień, miesiąc czy rok. Praca ta jakże ciężka i jakże nie doceniana w opinii publicznej spychana jest na dalsze tory. Niewiele osób jest w stanie podjąć się tego wyzwania, tym bardziej, że praca ta nie jest w żaden sposób doceniana  czy odpowiednio dotowana przez Państwo. Dlatego niewiele osób gotowych jest do wykonywania tego zawodu.

Jakie zagrożenia związane są z opieką nad osobami starszymi – niepełnosprawnymi?

Głównym zagrożeniem jest utrata zdrowia, która w głównej mierze polega na kontuzjach kręgosłupa czy też jego uszkodzeniu. Dlatego zaleca się stosowanie podnośników transportowo-kąpielowych czy sufitowych. Dzięki tego typu urządzeniom chronimy swój kręgosłup i zapobiegamy jego uszkodzeniom.

Innym zagrożeniem jest zagrożenie utraty zdrowia psychicznego. Osoby te narażone są w większym stopniu na tzw wypalenie się zawodowe, mobbingu ze strony podopiecznego czy depresją związaną z niewłaściwym lub zbyt późnym reagowaniu na utrwalający się stres.

Wszystkich tych zagrożeń nie należy lekceważyć. Bo osoby takie, które nie potrafią poradzić sobie z własnymi problemami zdrowotnymi czy psychicznymi nie są w stanie we właściwy sposób pełnić opiekę nad tymi osobami – niepełnosprawnymi. Dlatego jakże ważna jest umiejętność odpoczynku, która oprócz umiejętności zawodowych czy kompetencji pozwoli na efektywną opiekę.

Podnośnik sufitowy do kąpieli

Funkcjonalne rozwiązania architektoniczne

Redaktor

FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA ARCHITEKTONICZNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Likwidacja barier przestrzennych, społecznych i komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych jest możliwa dzięki wdrażaniu innowacyjnych, funkcjonalnych rozwiązań.

Jakie technologie oferuje obecnie rynek?

Aby wyrównać życiowe szanse osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej, obowiązkowe jest podjęcie wysiłku w każdej dziedzinie życia człowieka ku zredukowaniu ograniczeń. Wyeliminowanie barier, które hamują ich uczestnictwo w życiu codziennym jest dziś priorytetem.

Wszelkiego rodzaju utrudnienia pojawiające się w budynkach użyteczności publicznej i otoczeniu, które uniemożliwiają swobodne poruszanie się osobom niepełnosprawnym, wynikają najczęściej z nieprawidłowości konstrukcyjno-technicznych. Likwidacja tych niedogodności ma na celu integrację osoby o ograniczonej sprawności ruchowej ze środowiskiem poprzez zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań. Należą do nich przede wszystkim:

– redukcja różnic poziomów ciągów komunikacyjnych i podłóg

– instalacja podnośnika pionowego do balkonu

– montaż platformy schodowej

– schodołazy

– budowa pochylni i dźwigu osobowego

– montaż krzesełka schodowego

– wyeliminowania progów.

Oprócz wariantów architektonicznych, warto wziąć pod uwagę wdrożenie innowacyjnych metod wsparcia rehabilitacji i opieki osób niepełnosprawnych w domu, np. montaż podnośników sufitowych. Dzięki nim osoba niepełnosprawna i jej opiekun zyskują komfort w wykonywaniu czynności rehabilitacyjnych, a przemieszczanie się w obrębie przestrzeni prywatnej jest znacznie bardziej ułatwione.

Likwidacja barier architektonicznych wiąże się również z możliwością pozyskania odpowiednich środków finansowych na wprowadzenie zmian w otoczeniu osoby niepełnosprawnej. O przyznanie środków mogą starać się właściciele nieruchomości, użytkownicy wieczyści nieruchomości czy osoba, która uzyskała pozwolenie od właściciela obiektu z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. 

Zawsze początek roku jest okresem najbardziej gorącym, gdyż zostaje przyznana nowa pula środków na dofinansowania z PFRON – u. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odnośnie ubiegania się o te środki możesz skontaktować się z nami  telefonicznie 695030624 lub sprawdzić zawarte informacje na naszej stronie

Powyższe działania są bardzo ważne w kwestii poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych.

włączony podnośnik sufitowy

Montaż podnośnika sufitowego dla osób niepełnosprawnych

Redaktor

Podnośnik sufitowy i jego zalety?

Dzięki proponowanemu podnośnikowi sufitowemu osoby opiekujące się osobą niepełnosprawną będą mogły sprawniej i bezpieczniej dokonywać przenoszenia tzw transferu. Zaletą tego urządzenia jest między innymi to, że nie zajmuje on jakże potrzebnego do innych czynności miejsca dostępnego, pozostawia dużo wolnej przestrzeni dla opiekuna. Dodatkowo jest urządzeniem o wysokiej klasie bezpieczeństwa IPX4. Pozwala również na przewieszanie go tam gdzie jest on potrzebny – Altair czy Roomer. Dzięki niemu można nie tylko dokonywać transferu, ale również może on być pomocny przy rehabilitacji. To tylko niektóre jego zalety.

Poniżej kilka zdjęć z naszego montażu.

Kilka niezależnych szyn, w toalecie nad łóżkiem i w pokoju do rehabilitacji.

 

HeliQ – stacjonarny podnośnik sufitowy

Redaktor

Poprawa komfortu życia osób niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej jest  fundamentalnym aspektem naszej działalności. Dlatego prezentujemy specyfikację stacjonarnego podnośnika sufitowego HeliQ. Jak działa i czym charakteryzuje się to urządzenie?

Podnośnik sufitowy HeliQ jest systemem zoptymalizowanym i przystosowanym do użytkowania zarówno dla szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych, jak i przestrzeni prywatnej. To urządzenie, które wyróżnia nowoczesny design i dyskretny wygląd, dzięki czemu idealnie komponuje się w każdym pomieszczeniu. Ponadto istotny jest niewielki rozmiar urządzenia, co pozwala na jego wygodne przemieszczanie i wykorzystywanie.

HeliQ jest dostępny w trzech różnych wersjach o udźwigach do 150 kg, 220 kg i 300 kg. Aby zagwarantować maksymalny komfort użytkowania, pacjenci mają do wyboru dwa rodzaje uchwytów: 2-punktowy i 4-punktowy. Tor jazdy możliwy jest w różnych długościach, co niewątpliwie spełnia praktyczne wymagania.

Ponadto podnośnik sufitowy HeliQ jest urządzeniem typu smart – o jego inteligencji świadczy możliwość zapisania i przechowywania oraz odczytu danych pracy sprzętu. Istnieje opcja połączenia podnośnika z aplikacjami w komputerze, tablecie lub smartfonie.

Co więcej, do urządzenia dołączono szereg akcesoriów, m.in. kosz do podnoszenia i przewożenia pacjenta w pozycji poziomej, waga medyczna określająca wagę użytkownika czy moduł napędzający podnośnik HeliQ.

Płynny start i zatrzymanie, stała prędkość podnoszenia, a także duża pojemność baterii i ładowanie za pomocą ręcznego sterowania, jak również wysoka klasa ochrony, niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania podnośnika HeliQ stanowią o jego niekwestionowanych zaletach.

Specyfika podnośnika sufitowego Roomer S

Redaktor

Na rynku dostępnych jest mnóstwo innowacyjnych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Podnośnik sufitowy Roomer S jest mobilnym urządzeniem, którego komfort użytkowania z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie. Co wyróżnia model Rommer S spośród innych?

Podnośnik ten wyposażony jest w dwa pasy, dzięki którym można transportować osobę do   innych pomieszczeń bez konieczności likwidacji nadproży drzwiowych czy opuszczania jej na wózek.  Dzięki temu możemy stworzyć unikalne systemy transportowe dla swobodnego i wygodnego przemieszczania osób o ograniczonej sprawności ruchowej, a przy tym ułatwić pracę ich opiekunom.

Podnośnik sufitowy Rommer S charakteryzuje wysoka jakość i interesujący design. Udźwig urządzenia wynosi maksymalnie 220 kg, a jego funkcjonalność pozwala na redukcję liczby wyciągów i znaczny wzrost bezpieczeństwa.

Montaż mobilnego podnośnika nie wymaga modyfikacji układu drzwi. Roomer S gwarantuje łatwy i miękki start oraz zakończenie podnoszenia, jak również stałą prędkość bez względu na kierunek transportu i masę ciała pacjenta, co korzystnie wpływa na transfer.

Co więcej, podnośnik wyposażony jest wyjątkowy teleskopowy wieszak, dzięki któremu można dostosować właściwą szerokość dla potrzeb podnoszenia tak, aby zapewnić komfortową pozycję siedzącą dla pacjenta.

Innowacyjność modelu Roomer S polega także na możliwości przechowywania i wykorzystywania danych, na co pozwala zainstalowana aplikacja. W połączeniu z tabletem lub smartfonem można dokonywać analiz danych lub korzystać z dostępnych informacji odnośnie stanu podnośnika sufitowego.

Łatwość obsługi, wysoka klasa ochrony, stabilna konstrukcja i nieprzeciętny design to sztandarowe cechy podnośnika sufitowego Roomer S, dzięki któremu praca w ośrodkach rehabilitacyjnych lub transport w domu staje się znacznie bardziej komfortowy.

 

 

Zalety podnośnika sufitowego

Redaktor

Podnośniki transportowo-kąpielowe są pomocne dla osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej, jednak rekomendowane przez nas są podnośniki sufitowe.

To one mogą stanowić kluczową rolę w funkcjonowaniu osoby niepełnosprawnej lub z ograniczoną sprawnością ruchową ze względu na ich funkcjonalność czy małe rozmiary. Te urządzenia są idealnym rozwiązaniem zarówno dla domu, jak i specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego czy szpitala.

Dzięki zastosowaniu podnośników sufitowych opiekunowie znajdą dużo większą wygodę i mniejsze obciążenie swojego kręgosłupa, niż w przypadku ręcznego podnoszenia. Trzeba zaznaczyć, że jedna trzecia wszystkich zgłoszonych wypadków przy pracy w służbie zdrowia wynika z podnoszenia ciężkich osób, a siedmiu na dziesięciu opiekunów uważa, że ich praca bez podnośnika jest ciężka. Podnośniki sufitowe – windy przyczyniają się do lepszej, wydajniejszej, pracy, co skutkuje mniejszą liczbą dni wolnych od pracy, a tym samym niższymi kosztami zatrudnienia.

Korzyści dla personelu i krewnych to bezpieczne podnoszenie, sprawne przemieszczanie i łatwość obsługi. Dostarczany jest wyższy poziom usług dla pacjentów oraz gwarantowany wzrost oszczędności w finansach publicznych i płatnika.

Jakie zalety niesie za sobą posiadanie podnośnika sufitowego?

Dzięki podnośnikowi możesz zadbać o siebie i swoich bliskich, ograniczyć ryzyko związane z obciążeniem układu mięśniowo- szkieletowego swojego i Twoich pracowników.

Jako pracodawca możesz zminimalizować rotację swoich pracowników, a tym samym zwiększyć ich satysfakcję z wykonywanej pracy. Pacjentom zaś możesz zagwarantować wyższy poziom opieki – podnoszenie czy przenoszenie mogą stać się bezpieczniejsze. Wszystko to oczywiście wpłynie na prestiż Twojej placówki i pozwoli Ci wyróżnić się spośród innych.

 

Urządzenia do rehabilitacji w domu

Redaktor

Kontynuując nasz poprzedni wpis odnośnie rehabilitacji w domu chcemy przybliżyć Państwu inne rozwiązanie jakim jest Pionizator STS 200. Został on specjalnie zaprojektowany dla osób, które są w stanie w pewnym stopniu aktywne uczestniczyć w codziennej domowej rehabilitacji. Dzięki niemu możliwe jest tzw. spionizowanie osoby niepełnosprawnej. Zapewnia on prawidłowe wsparcie w podniesieniu się z pozycji siedzącej do stojącej. W ten sposób pacjenci są w stanie ćwiczyć na stojąco swoją siłę nóg. Wykorzystują oni własne siły, aby podnieść się aż do pozycji stojącej. Dodatkową jego zaletą jest to, iż pionizator ten może być również wykorzystywany do ponownego posadzenia na wózku czy toalecie.

Do pionizatora STS 200 zalecana jest chusta, która ściśle z nim współpracuje, aby zapewnić bezpieczne podnoszenie lub opuszczanie pacjenta. Chusta wykonana jest z poliestru i nadaje się dla użytkowników o wadze do 250kg.

Czy podnośnik sufitowy może być pomocny przy rehabilitacji ?

Oczywiście, że tak. Wyposażony w odpowiednie zawiesie-kosz może spełniać zadanie pionizatora. Będzie pomocny przy treningu lub nauce chodzenia czy ćwiczeniu utrzymywania równowagi.

Czy istnieje kosz- zawiesie do nauki chodzenia czy pionizowania dzieci ?

Tak, oczywiście posiadamy w swojej ofercie Aktywną chustę dla dzieci, która zapewnia wsparcie i bezpieczeństwo a także pozwala na swobodne poruszanie się.

Wykonana jest z poliestrowej siatki. Posiada dodatkowe wsparcie dla szyi i elastyczne paski po bokach, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Max ciężar do 100kg.

Czy dorośli mogą korzystać z podnośnika jako pionizatora czy też urządzenia pozwalającego na naukę chodzenia ?

Oczywiście, w tym celu wykorzystamy Multi zawiesie-kosz, które pozwoli na trening chodzenia lub jego naukę. Nadaje się dla ludzi którzy posiadają pewien stopnień stabilności ciała. Jest też doskonałym pomocnym rozwiązaniem jeśli chodzi o ubieranie czy rozbieranie.

Multi chusta jest produktem uniwersalnym może być stosowane w wielu sytuacjach. Wraz z szeroką gamą wyposażenia dodatkowego Multi Chusta może działać jako wsparcie w czasie stania, chodzenie i bilansowania ciała, wizyty w toalecie lub ubierania czy rozbierania.

Multi chusta jest odpowiednia dla pacjentów z pewnym stopniem stabilności ciała. Dla dodatkowego wsparcia pas nośny może być użyty z pasa biodrowego.

Po więcej szczegółów zapraszamy do nas.

Rehabilitacja w domu

Redaktor

Niepełnosprawni czy osoby o ograniczonej sprawności ruchowej niestety najwięcej czasu spędzają w swoich domach. Aby zwiększyć komfort funkcjonowania w przestrzeni prywatnej, na rynku dostępny jest szereg udogodnień rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja pacjentów nie musi obligatoryjnie odbywać się w ośrodkach medycznych. W zależności od stopnia niepełnosprawności, zabiegi mogą być realizowane w domu pacjentów. Przy tym należy zadbać o właściwe wyposażenie pomieszczenia, mające na celu ułatwić użytkowanie przestrzeni nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również ich opiekunom.

W domu pacjenta wykonywane są zabiegi z zakresu terapii ruchowej – odpowiedni harmonogram ćwiczeń i masażów. Rodzaj rehabilitacji dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjentów. Kompleksowe postępowanie rehabilitacyjne dąży do przywrócenia częściowej lub pełnej sprawności fizycznej i ogólnej poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych.

Głównym elementem wyposażenia pomieszczenia powinien być podnośnik sufitowy oraz transportowo-kąpielowy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, pozwalają one na podnoszenie osób o ograniczonej sprawności ruchowej z różnych powierzchni i ich transport w miejsce przeznaczenia.

Urządzenia te charakteryzują się modernistycznym designem, są niezwykle mobilne, a ich trwała i solidna konstrukcja gwarantuje długoterminowe użytkowanie. Co więcej, osoba podnoszona nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z przemieszczaniem się.

To doskonała alternatywa dla osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów, którzy towarzyszą przy wykonywaniu czynności zarówno rehabilitacyjnych, jak i pielęgnacyjnych.

Rehabilitacja w warunkach domowych jest ważnym aspektem leczenia każdej osoby niepełnosprawnej. Przestrzeń, którą zna i w której czuje się najlepiej, niewątpliwie korzystnie wpływa na samopoczucie i rezultaty leczenia.

1 2