Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Winda sufitowa i kosze

Podnośniki dla niepełnosprawnych są sprzętem niezwykle pomocnym przy codziennej opiece nad chorą osobą. Ułatwiają wykonywanie wielu zadań, zmniejszają wysiłek opiekuna i jednocześnie zwiększają komfort chorego. W domach czy też szpitalach bardzo często użytkowane są podnośniki sufitowe.

Winda sufitowa jest jednym z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych przyrządów wykorzystywanych do podnoszenia, przemieszczania oraz opuszczania osób z różnym stopniem niepełnosprawności. Urządzenia tego typu znajdują zastosowanie nie tylko w szpitalach, domach opieki czy innych obiektach użyteczności publicznej, ale również w prywatnych domach.

Stosując podnośnik sufitowy dla niepełnosprawnych możemy podnieść osobę z łóżka, wózka inwalidzkiego, wanny, czy też podłogi, ale do tego potrzebujemy specjalnie zaprojektowanego kosza – chusty – szelek.

W naszej ofercie Lifts4U znajduje się szeroka gama anatomicznie zaprojektowanych koszy.
Zostały one zaprojektowane tak, aby zachować bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Znajdziesz u nas aż ponad 22 różnych modeli w bardzo różnych rozmiarach. Są one zaprojektowane w oparciu o fakt, że każdy z nas jest inny i ma inne pragnienia czy życzenia. Chcemy, aby wszyscy nasi kliencie byli zadowoleni i czuli się komfortowo używając naszych szelek.

Większość koszy z naszej oferty współgra ze wszystkimi dostępnymi belkami 2,3 lub 4 punktowymi.

2-punktowa belka nadaje się dla większości sytuacji podnoszenia. Zapewnia dobrą pozycję siedzącą. 2-punktowa belka może być stosowana w stacjonarnych i przenośnych wyciągach.

3-punktowa belka gwarantuje większą przestrzeń siedziska i bardziej równomierne rozłożenie ciężaru. Nadaje się ona szczególnie dla pacjentów posiadających zwiększone ryzyko odleżyn lub takich, którzy mają tendencję do przesuwania się.

4-punktowa belka pozwala zachować przestronne siedzisko i dzięki temu nadaje się dla większych pacjentów lub też podczas korzystania z noszy. 4-punktowe zawieszenie jest dostępne dla podnośników stacjonarnych i przenośnych.

Przy wyborze kosza bardzo ważnym jest dobór odpowiedniego materiału z jakiego jest on wykonany. Jest to o tyle sprawa ważna z tego względu, iż różne materiały posiadają swoje unikalne cechy wykorzystywane do różnych sytuacji podnoszenia.
Niektóre kosze wykonane są z materiałów o niskim tarciu, inne posiadają właściwości szybko ścieralne – łatwe do usuwania plam, jeszcze inne są przeznaczone wyłącznie do kąpieli – szybko schną i są w łatwe do utrzymania w czystości.

Jeśli chcesz pozostawić kosz na wózku lub łóżku musi on być wykonany z materiału oddychającego bez dodatkowych wzmocnień, uchwytów czy uszczelek.
Nasze kosze dostępne są w trzech różnych materiałach i zapewniają własne unikalne korzyści.

poli

Poliester – Trwały i łatwy w utrzymaniu
Kosz wykonany z tej tkaniny jest trwały, łatwy do czyszczenia i wykonany z materiału o niskim tarciu. Kosze wykonane z tego materiału nie powinny być pozostawione u pacjenta w łóżku lub krześle.

 

poli light

Poliester light – Elastyczny i przewiewny
Kosz wykonany z miękkiego i cienkiego materiału, który oddycha i szybko wysycha. Ma pewną elastyczność i może być pozostawiony na fotelu lub łóżku. Wykorzystywany do kąpieli i pod prysznicem.

 

trevira

Trevira – miękki, wygodny i odporny na tarcie
Kosz wykonany z unikalnego, miękkiego materiał, który oddycha dobrze i dlatego może być pozostawiony w fotelu albo w łóżku.
Jest odpowiedni, aby zapobiec przesunięciom w przypadku siedzenia na wózku inwalidzkim lub w łóżku.

 

bawełna

 

Bawełna – jednorazowy, mocny, miękki
Kosz wykonany z mocnej tkaniny bawełnianej jest przeznaczony do jednorazowego użytku.

Wszystkie kosze powinny być prane w pralce w temperaturze 60 stopni i suszone jak najszybciej po użyciu. Szczegółowe instrukcje prania i suszenia znajdują się na etykiecie produktu.

Nasza szeroka gama funkcjonalnych, wygodnych koszy przeznaczona jest dla  różnego typu podnośników oraz użytkowników o różnych potrzebach podnoszenia. Są one dostępne w rozmiarach od małych XS do XXXL. Tak aby każdy czuł się komfortowo i bezpiecznie.

Odpowiedni rozmiar dla pewnej wygody
Ważne jest, aby używać odpowiedniego rozmiaru kosza. Zbyt mały może zapewnić małe podparcie i stać się niewygodny dla użytkownika. Zbyt duży zaś może powodować ryzyko przesunięcia lub też całkowitego wyśliźnięcia się. Jeżeli pas nośny jest zbyt nisko lub jest zbyt krótki, to może w niewystarczający sposób wspierać plecy lub szyję. Może stać się zarówno niewygodny i stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa. Dla odróżnienia rozmiarów zastosowaliśmy oznaczenia kolorystyczne.

Więcej informacji uzyskasz w naszej zakładce kosze http://podnosniksufitowy.pl/project/kosze-do-podnosnikow-sufitowych/ lub podczas kontaktu bezpośredniego czy telefonicznego z nami.

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz