Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Systemy szyn w podnośnikach sufitowych

Podnośniki sufitowe są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie transferu osób niepełnosprawnych, a także innowacyjnym rozwiązaniem dla opiekunów. Wszystkie urządzenia spełniają odpowiednie normy jakości, bezpieczeństwa i użyteczności.

Jak maksymalnie zoptymalizować instalację?

Odpowiedź jest prosta. Wystarczy zdecydować się na montaż właściwego systemu szyn w podnośniku. Najbardziej popularną metodą jest mocowanie szyny na stropach, by w najwyższym stopniu usprawnić podnoszenie i przemieszczanie osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Podnośniki mają szerokie zastosowanie – instaluje się je w prywatnych domach, centrach rehabilitacji, szpitalach czy domach opieki.

Client_and_CG_HandsKonstrukcja szyn, zwanych inaczej torami jazdy, nie koliduje z parametrami pomieszczenia, nie utrudnia podnoszenia i transportu osoby potrzebującej. Nie istnieją żadne ograniczenia w kwestii zajmowanej przestrzeni, tory mogą być zamontowane w dowolnych kierunkach tak, aby ułatwić funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej i opiekunom.

Możliwości instalacji jest wiele. Pojedynczy system szyn jest prosty i ekonomiczny, instalowany bezpośrednio powyżej zajmowanych obszarów, np. nad łóżkiem lub pomiędzy toaletą a wanną. Z kolei tory krzywoliniowe cechują się różnymi kątami i długościami. Można je przyciąć według indywidualnych potrzeb osób zainteresowanych.

System szyn XY składa się z dwóch głównych prowadnic po bokach pomieszczenia i jednej poprzecznej. Skutkuje to dowolną konfiguracją względem przemieszczania się po danej przestrzeni. Natomiast system Room to Room, czyli między pomieszczeniami, pozwala na transport osoby bez konieczności wprowadzania zmian w drzwiach lub ponad nimi.

Systemy szyn posiadają bardzo subtelny i nowoczesny wygląd, są lekkie i łatwe w instalacji, a przede wszystkim dzięki nim podnośniki sufitowe znacznie zyskują na komforcie użytkowania.

Pozdrawiamy, Podnosniksufitowy.pl

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz