Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Rehabilitacja w domu

Niepełnosprawni czy osoby o ograniczonej sprawności ruchowej niestety najwięcej czasu spędzają w swoich domach. Aby zwiększyć komfort funkcjonowania w przestrzeni prywatnej, na rynku dostępny jest szereg udogodnień rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja pacjentów nie musi obligatoryjnie odbywać się w ośrodkach medycznych. W zależności od stopnia niepełnosprawności, zabiegi mogą być realizowane w domu pacjentów. Przy tym należy zadbać o właściwe wyposażenie pomieszczenia, mające na celu ułatwić użytkowanie przestrzeni nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również ich opiekunom.

W domu pacjenta wykonywane są zabiegi z zakresu terapii ruchowej – odpowiedni harmonogram ćwiczeń i masażów. Rodzaj rehabilitacji dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjentów. Kompleksowe postępowanie rehabilitacyjne dąży do przywrócenia częściowej lub pełnej sprawności fizycznej i ogólnej poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych.

Głównym elementem wyposażenia pomieszczenia powinien być podnośnik sufitowy oraz transportowo-kąpielowy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, pozwalają one na podnoszenie osób o ograniczonej sprawności ruchowej z różnych powierzchni i ich transport w miejsce przeznaczenia.

Urządzenia te charakteryzują się modernistycznym designem, są niezwykle mobilne, a ich trwała i solidna konstrukcja gwarantuje długoterminowe użytkowanie. Co więcej, osoba podnoszona nie odczuwa jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z przemieszczaniem się.

To doskonała alternatywa dla osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów, którzy towarzyszą przy wykonywaniu czynności zarówno rehabilitacyjnych, jak i pielęgnacyjnych.

Rehabilitacja w warunkach domowych jest ważnym aspektem leczenia każdej osoby niepełnosprawnej. Przestrzeń, którą zna i w której czuje się najlepiej, niewątpliwie korzystnie wpływa na samopoczucie i rezultaty leczenia.

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz