Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Podnośniki transportowe

Wśród wielu dostępnych na rynku rodzajów podnośników można wyróżnić sprzęty o różnych zastosowaniach. Dostępne są m.in. podnośniki transportowe, sufitowe, ścienne czy nawet samochodowe. Jednak to podnośniki transportowe zdają się cieszyć największym zainteresowaniem.

Wynika to zapewne z ich praktycznego zastosowania. Dzięki specjalnej konstrukcji tego typu podnośniki są wykorzystywane zarówno w specjalistycznych szpitalach, zakładach opieki, jak i w domach. Jest to możliwe dzięki wielkości tego urządzenia- ze względu na swoje niewielkie rozmiary zajmuje niewiele przestrzeni i jest stosunkowo łatwe w transporcie.

Głównym zadaniem podnośników transportowych jest pomoc osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych przy zmianie lokalizacji. Dzięki temu chory może przesiąść się na łóżko czy też fotel, a także wejść do wanny. Tego typu podnośniki sprawdzają się np. w przypadku, gdy nie ma możliwości zamontowania podnośnika sufitowego. Mogą też być stosowane jako rozwiązanie tymczasowe (np. podczas pobytu w innym miejscu). Dzięki temu, że są one mobilne, można je wykorzystać przy podnoszeniu osoby z podłogi z różnych powierzchni.

Co więcej, sprzęt tego typu okazuje się być bardzo przydatny podczas rehabilitacji osoby niepełnosprawnej. Takie podnośniki to również nieokreślona pomoc dla opiekunów- dzięki nim nie musimy dźwigać chorego oszczędzając w ten sposób nasz kręgosłup przed ewentualnym przeciążeniem i, co może być tego konsekwencją, urazem.

Odpowiednio dostosowany do potrzeb chorego podnośnik dla niepełnosprawnych z pewnością spełni swoje funkcje. Bezpieczeństwo gwarantuje przycisk awaryjny oraz opcja awaryjnego opuszczania kosza, w którym znajduje się chory. Maksymalny udźwig podnośnika transportowego zależy od modelu i może wynosić nawet do 220 kilogramów. Podnośniki transportowe posiadają wiele możliwości, dzięki którym są często wybierane przez osoby o różnych schorzeniach i przypadłościach. Ułatwiają wykonywanie podstawowych czynności, do których należy chociażby przemieszczanie się do różnych miejsc.

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz