Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Podnośnik dla niepełnosprawnych- wypożyczyć czy zakupić?

Urządzenia dla osób niepełnosprawnych np. podnośniki transportowe, schodołazy czy też łóżka w znacznym stopniu ułatwiają opiekę nad osobą niepełnosprawną mającą problemy ze swobodnym przemieszczaniem się czy wstawaniem. Zapewniają one większy komfort zarówno dla chorego jak i jego opiekuna.

Gdy pojawia się potrzeba korzystania z takiego urządzenia, niektórzy z nas zadają sobie pytanie: lepiej kupić czy wypożyczyć?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy przede wszystkim zastanowić się, na jak długo będzie nam potrzebny podnośnik dla niepełnosprawnych. Jeżeli opiekujemy się osobą po wypadku (np. z poważnym złamaniem), która jest unieruchomiona jedynie tymczasowo, to w takim przypadku lepszym (i z pewnością tańszym) rozwiązaniem będzie udanie się do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Natomiast jeśli problemy z przemieszczaniem są długoterminowe (albo stałe), to powinniśmy zdecydować się na zakup sprzętu, który, gdy już nie będzie nam potrzebny, można później odsprzedać na rynku wtórnym. Wadą wypożyczania podnośników z pewnością jest ograniczony wybór modeli jak i dostępnych koszy. Trzeba liczyć się z tym, że czasem nie będziemy mogli wypożyczyć podnośnika, który zainteresował nas na stronie internetowej, gdyż został już wypożyczony bądź w ogóle nie ma go w asortymencie.

Kolejną kwestią są koszty. Nie zawsze mamy możliwość przeznaczenia większej kwoty na podnośnik. W takim wypadku prostszym rozwiązaniem jest wydawanie kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co z pewnością nie odbije się tak na naszym budżecie jak jednorazowy duży wydatek. Jednakże istnieje możliwość refundacji z PFRON nawet do 95% kosztów zakupu. Dzięki temu możemy nabyć potrzebny nam sprzęt usprawniający i ułatwiający opiekę nad chorą osobą.

Koszt wypożyczenia podnośnika zależy od rodzaju sprzętu oraz samej wypożyczalni, która ustala ceny indywidualnie. W związku z tym ceny mogą się znacznie różnić, dlatego też warto sprawdzić kilka miejsc przed podjęciem ostatecznej decyzji. Trzeba także pamiętać, że przy wypożyczeniu konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej, która często jest zbliżona kwocie za dwumiesięczne wypożyczenie danego sprzętu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup czy wypożyczenia podnośnika, możemy być pewni, że będzie to bardzo dobra inwestycja zapewniająca wyższy poziom opieki nad chorym.

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz