Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Kosze do podnośników sufitowych

Urządzenie charakteryzujące się przede wszystkim funkcjonalnością, wykorzystywane do przemieszczania osób niezdolnych do samodzielnego poruszania się, jest podnośnik sufitowy. Montowany w domach prywatnych lub ośrodkach publicznych pełni przede wszystkim funkcję rehabilitacyjną i pielęgnacyjną.

Istotnym elementem podnośników sufitowych są kosze, czyli tekstylne systemy utrzymywania osoby, składające się z pasów oraz siedziska. Zostały zaprojektowane tak, aby zachować bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Większość koszy znajdujących się w ofercie rynkowej jest kompatybilna ze wszystkimi dostępnymi belkami 2-, 3- lub 4-punktowymi.

Belka dwupunktowa nadaje się do większości sytuacji podnoszenia. Zapewnia dobrą pozycję siedzącą i sprawdza się zarówno w stacjonarnych, jak i przenośnych wyciągach. Trzypunktowa belka gwarantuje większą przestrzeń siedziska i równomierne rozłożenie ciężaru. Odpowiednia dla osób z tendencją do przesuwania się lub z ryzykiem odleżyn. Natomiast czteropunktowa belka pozwala zachować przestronne siedzisko i nadaje się dla osób o zwiększonych gabarytach ciała.

 Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar kosza, który idealnie dopasuje się do potrzeb użytkownika. Zbyt mały może okazać się niewygodny i spowodować ryzyko przesunięcia lub całkowitego wyśliźnięcia się. Jeżeli pas nośny jest zbyt nisko lub jest zbyt krótki, pacjent nie ma odpowiedniego podparcia pleców i szyi. Kosze są oznaczone również kolorami w celu odróżnienia rozmiarów.

Kluczowy jest dobór odpowiedniego materiału do kosza. Dlaczego? Ponieważ różne materiały posiadają swoje unikalne cechy wykorzystywane w danej sytuacji dotyczącej podnoszenia. Jedne wykonane są z materiałów o niskim tarciu, drugie charakteryzują się szybką ścieralnością, co znacznie ułatwia usuwanie plam.

Kosze przeznaczone są do indywidualnego użytku. Powinny spełniać podstawowe standardy i być utrzymywane w czystości, co pozwoli uniknąć zakażenia lub przenoszenia chorób.

Pozdrawiamy, Podnosniksufitowy.pl

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz