Podnośniki sufitowe. Windy sufitowe. Montaż. Serwis.

Nasz numer kontaktowy

(+48) 695 030 624

Godziny pracy

Pon - Ndz 07:00 - 21:00

Masz pytania?

biuro@lifts4u.pl

Co może usprawnić życie osoby niepełnosprawnej?

 

Czy podnośnik sufitowy może usprawnić życie osobie niepełnosprawnej?

             Na rynku polskim znajduje się wiele urządzeń dla osób niepełnosprawnych, które mogą w jakimś stopniu usprawnić Nam życie. Jednym z nich są oferowane przez nas podnośniki sufitowe lub podnośniki transportowe. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór podnośników koszowych: sufitowych oraz transportowo-kąpielowych.

            Podnośniki sufitowe możemy podzielić z uwagi na sposób montażu:

  •  podnośniki stacjonarne – pracujące w obrębie jednego toru jazdy tutaj na przykład  – HeliQ 
  • podnośniki przenośne, gdzie podnośnik Altair można przenosić pomiędzy szynami w różnych pomieszczeniach, opuszczając za każdym razem osobę transportowaną, a Rommer S można bez opuszczania osoby transportowanej przepiąć pomiędzy szynami w sąsiednich pokojach.

              Jeżeli zależy nam na transporcie osoby w całym jednopoziomowym mieszkaniu, domu, przy maksymalnej swobodzie ruchów, to powinniśmy wybrać podnośniki transportowo-kąpielowy taki jak FL 180/320. Dzięki któremu, jesteśmy w stanie podnieść osobę z łóżka, czy wózka i przenieść przez kilka popieszczeń do toalety bądź łazienki.

            Z podnośników sufitowych oraz podnośników transportowych możemy korzystać bezpiecznie i z łatwością, nie modyfikując pomieszczeń oraz przegród pomiędzy nimi.

 

Czy posiadanie podnośnika sufitowego bądź transportowo-kąpielowego usprawni codzienne funkcjonowanie osobie niepełnosprawnej?

             Dzięki podnośnikowi życie osoby niepełnosprawnej, jak również i jej opiekuna może stać się prostsze. Używanie podnośnika sufitowego bądź transportowego usprawnia opiekę nad osobami wymagającymi podnoszenia lub przenoszenia, odciąża znacząco kręgosłup i często pomaga w jego ochronie. Zastosowanie podnośnika, nie tylko zmniejsza ryzyko urazu układu mięśniowo-szkieletowego, ale także sprawia, że osoba świadcząca opiekę, staje się bardziej efektywna, a w wyniku stosowania podnośnika sufitowego, czy transportowego – koszowego ochrania również swój kręgosłup. To przekłada się na wyższy poziom opieki. Inne korzyści dla użytkowników i krewnych związane z stosowaniem tego typu windy, to bezpieczne podnoszenie, przenoszenie bez szarpnięć, spokojne przy zachowaniu prostej obsługi. Osoba, która jest pod naszą opieką, nie może być narażona na gwałtowne ruchy, a sam proces podnoszenia, przenoszenia powinien przebiegać gładko i przyjemnie.
Ale co najważniejsze, dzięki możliwości podnoszenia i przenoszenia osoba niepełnosprawna, nie jest skazana na ciągłe leżenie, które jak wiemy wyniszcza organizm.  Podnośniki dają możliwość skorzystania z toalety czy prysznica, zmniejszają ryzyko uszkodzeń podczas transportu osób niepełnosprawnych.  Wszystko to sprawia, że życie staje się przyjemniejsze dla osoby, o którą się troszczymy jak i opiekuna osoby, która musi przez długi czas zachować sprawność i siłę.
Rekomendujemy podnośniki sufitowe, gdyż zamontowane przy suficie pozwalają pozostawić dużo wolnej przestrzeni dla opiekunów, aby mogli oni swobodnie, szybciej i łatwiej poruszać się, a co najważniejsze, bezpiecznie. Podnośniki sufitowe, nie wymaga dużych nakładów na montaż, konserwacje i są łatwe w obsłudze.

               Podnośnik sufitowy lub cały ich system może, być zainstalowany w każdym pomieszczeniu bez ograniczania przez meble. Stała gotowość do podnoszenia ciężkich osób oszczędza dużo czasu i pozwala na bardziej wydajne – jak również bardziej opłacalne – sprawowania opieki.

Redaktor

About Redaktor

No Comments

Dodaj komentarz